Neden Spirulina denildiğinde;

Doğada sadece anne sütünde ve doğal bitkisel spirulina'da, tüm esansiyel aminoasitler, omega 3-6-9 yağ asitleri ve GLA (Gama Linolenik Asit) dengeli bir şekilde bulunur.

Spirulina'nın dünyada neden "İlahi besin", "Mükemmel Besin", "Süper Besin" ve "Mucize Besin" denildiğini başlıklar hailinde söylemek gerekir ise;

1- %100 Doğaldır.

2- Selüloz çeperinin olmamasından dolayı çok kolay sindirilir.

3- Toksit özelliği yoktur.

4- Protein, vitamin, mineral ve besleyici elementler açısından çok zengindir.

5- İçeriğindeki maddeler doğal olduğu için,sentetik yolla elde edilenlerden farklı olarak insan vücudunda birikime neden olmaz ve dışarı atılır.

Karbonhidrat:%19 

Lipit: %6 

Mineral:%8 

Su:%7

Enerji:360 Kcal

Spirulina, protein, vitaminler, mineraller ve doğal pigmentler (klorofil, fikosiyanin, karotenoidler) açısından çok zengin içeriğe sahiptir, bir çok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilen doğal bir besindir.

Dünyadaki en zengin Gamma linolenicAsit(GLA) içeren besindir.

% 65 Protein

94 Çeşit Mineral

2.000 'den fazla Enzim

Kompleks Vitaminler

Omega 3-6-9 Yağ Asitleri

Antioksidan maddeler

Bir çok Biyoaktif Madde

Spirulina. çok nadir besin takviyesi onaylanan FDA tarafından, onaylanmış bir besin türüdür.

Doğadaki en zengin (%60-70) protein kaynağıdır. 18 çeşit aminoasit içerir. Bunlardan 8'i esansiyel olup, dışarıdan almak zorunda olduğumuz amino asitlerdir. Esansiyel amino asitlerden bir tanesi bile eksik olduğundan protein sentezi gerçekleşmez. Spiruilina bu eksik kalan amino asitleri tamamlar.

Doğadaki en zengin E vitamini içerir. E vitamini (tokoferol) hücre yapısının bozulmasını engelleyen, yaraların iyileşmesini hızlandıran, bağışıklık sistemini güçlendiren, cildi güzelleştiren ve anti-age etkisi olan çok güçlü antioksidandır.

Doğadaki en zengin B12 vitamini kaynağıdır. En yakın takipçisi dana ciğerinden 2-6 kat daha fazla B12 içerir. B12 kısaca enerji anlamına gelir. B12 vitamini kırmızı kan hücrelerinin yapımında ve sinir sistemi fonksiyonları için çok gerekli bir vitamindir.

Doğadaki en zengin organik demir oranına sahiptir. Dünyada en fazla demir barındıran ıspanaktan, 58 kat, dana ciğerinden 28 kat daha fazladır.

Doğadaki en zengin antioksidant kaynaklarından biridir. Başlıca sahip olduğu antiaoksidantlar; vitaminler B1, B5 ve B6, Mineraller; çinko, mangenezyum, selenyum ve bakır, amino asitlermethionine ve superantioxidant beta-carotene, vitamin E içerir.

Doğadaki en zengin Gamma Linolenic Asit (GLA) içeren besindir. En yakın Çuha Çiçeği yağından 3 kat daha fazladır. Omega-6 yağ asitlerinden biri olan GLA vücutta önemli anti-inflamatuar (enfeksiyon giderici) etkiye sahiptir. Kalp hastalıklarının önlenmesine ve kötü kolesterolü (LDL) düşürmeye çok büyük yardımı olur.

Zengin Klorofil oranına sahiptir. Alfaalfa ve buğday bitkisinden 5-30 kat daha fazladır. Hücreleri oksijenlendiren, anti- inflamatuar etkiye sahip, yaraların iyileşmesine yardımcı olan önemli bir maddedir.

Doymamış yağ asitlerine sahiptir. Doymamış yağlar vücudun gereksinim duyduğu zorunlu yağ asitlerinin en iyi kaynaklarındandır. Doymamış yağlar doymuş yağların tersine kolesterol düzeyini artırmazlar. Spirulina en önemli esansiyel yağ asitlerini içerir. Yağlar, diğer madde grupları gibi, insan hayatının olmazsa olmaz unsurlarından biridir.

Düşük kalorilidir. 2 gr Spirulina sadece 5 kalori içerir.

2 gr Spirulina 7,2 cal/joule enerji verir.

1 gr Spirulina'nın, 1 Kg çeşitli meyve ve sebzede bulunan, vitamin, mineral ve enzim içeriğine eşdeğer olduğu kabul edilmektedir.

Spirulina bir moda ürünü değildir.

Spirulina'nın arkasında bilimsel gerçekler vardır ve bilimde moda olmaz.

Vitaminler 
Beta Karoten, B1 Thiamine, B2 Riboflavin, B3 Niacin , B5 Pantothenic Acid, B6 Pyridoxine , B9 Folate, B12Colobalimine, Vitamin A, Vitamin C (ascorbic acid), Vitamin D , Vitamin E , Vitamin K , Vitamin H Biotin,
Inostitol

Mineraller 
Kalsiyum, Selenyum , Demir, Magnezyum, Potasyum , Krom , Bakır , Germanyum , Manganez , Fosfor , Sodyum , Çinko, Klorid, İyodin

Doğal Pigmentler
Fikosiyanin , Klorofil , Karotenoidler

Doğal Karotenoidler
Karotenler , Beta Karoten , Diğer Karotenler , Xanthophylis , Myxoxanthophyll , Zeaxanthin , Cryptoxanthin , Echinenone , Diğer Xanthophyl

Doğal Fitonutrientler
Gamma-Linolenik Asit , Alfa-Linolenic Asit (ALA), Linoleic Asit (LA), Stearidonic Asit (SDA), Eicosa Pentaenoic Asit(EPA), Docosa Hexaenoic Asit (DHA), Arachidonic Asit (AA), Glycolipidler , Sulfolipidler , Polisakkaridler

Amino Asitler 

Temel Amino Asitler
İsoleucine, Leucine , Lysine , Methionine , Phenylaianine , Threonine ,Tryptophan , Valine

Temel Olmayan Amino Asitler
Alanine , Arginine , Aspartic Acid , Cystine , Glutamic Acid , Glycine , Histidine , Proline, Serine,Tyrosine