Yaklaşık 20.000 Alg türünden, iki tanesidir. Spirulina & Chlorella 1.200 den fazla, çok sayıda uluslararası bilimsel araştırma, makale desteği olan ve içeriğinde hiç bir toksin barındırmayan, tek hücreli tatlı su yosunlarıdır. Aynı pırasa, ıspanak, maydanoz gibi doğal olan bu ürünler, mikroskobik canlılardır. Spirulina & Chlorella, besinleri, saf, katkısız, ve doğal olarak içerisinde barındırırlar ve tek başlarına bile tam bir besin kaynağıdırlar.

İçeriğinde zengin besin değerleri ile bir çok hastalığın tedavisinde destek olarak kullanılan, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirici, vücudun enerji seviyesini artırıcı, saç ve cilt sağlığını olumlu etkileyici, yaşlanmayı geciktirici vb. bir çok olumlu özelliği bulunmaktadır.

Spirulina & Chlorella, Avrupa, Uzakdoğu ve ABD'nde yıllardır kullanılan önemli bir besin takviyesidir. Dünyada 20 den fazla ülkede üretimi yapılmaktadır ve yaklaşık 75 ülkede tüketilmektedir. Spirulina & Chlorella 'yi çocuklarınız ile beraber güven ile kullanabileceğiniz, yiyebileceğiniz % 100 doğal bir besin takviyesidir.

Spiulina & Chlorella'nın faydalarını saymakla bitiremeyiz desek yeridir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan besinlerin (vitaminler, mineraller, protein, ve amino asitlerjneredeyse tamamını içinde barındırmaktadır ki, bu nedenle şeker (diabet), tansiyon, kolesterol, sindirim problemi, kemik erimesi, kanser vb. birçok rahatsızlıkta çok büyük oranda olumlu etkileri vardır ve bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Spirulina & Chlorella ilaç değildir, bir besin maddesidir bu sebeple kullanımında bir üst sınır yoktur.

Hepimizin bildiği gibi günümüz şartlarında kentleşme ve sanayinin hızla ilerlemesiyle birlikte, yoğun bir yaşam tarzı sürdürmekteyiz. Yoğun yaşam tarzıyla birlikte, hava kirliliği, su kirliliği ve radyasyon sağlığımızı olumsuz tetiklenmekte, hazır gıdalar ve gıda katkı maddeleri kullanımı çok büyük hızla artmaktadır.

Günümüzde hastalar üzerinde yapılan araştırmalarda, her 100 kişiden 70 i, dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu hastalandığı ortaya çıkmıştır.

Bu tehlikeli döngü içerisinde spirulina yosunu dıştan ve içten gelen olumsuz etkileri azaltmakta harika bir yardımcı olarak öne çıkmaktadır. Hem stres ve dengesiz beslenmenin getirdiği olumsuzlukları gidermede, hem de hava kirliliği ve egzoz gazları ile asrın süper gıdası olan aldığımız toksin maddeleri vücuttan atmakta ve vücut direncini artırarak savunma mekanizmasını geliştirmektedir.

Güvenilirliğj bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış spirulina yosunu genç, yaşlı, çocuk yetişkin herkesin güvenle kullanabileceği pratik, besleyici ve zengin içerikli bir gıdadır.

ABD, Tayvan, Tayland, Japonya, İsrail gibi ülkelerde çok yaygın olarak üretilip kullanılan bir besindir. Ülkemizde de üretilmesi başarılmıştır. "Nedir ki bu başarı" demeyin, çünkü İsrail teknoloji olarak dünyadaki sayılı devletlerden biri olmasına rağmen, iklimi üretime çok uygun olmasına rağmen yıllarca üretimini gerçekleştirememiştir. Japonyada 50 yaş üstü insanların %73'ü Spirulina' yı düzenli olarak tüketmektedir.

Doğal olarak yalnızca Afrika'da Chad gölünde ve Amerika'da Meksika körfezinde yetişir. Sıcak iklimlerde yetişen ve havadaki karbondioksit gazını alıp, güneş ışığını kullanarak oksijen veren, yani nefes alıp veren ( fotosentez yapan ) bitkilerdir.

Spirulina & Chlorella, 2,5 milyar yıldır genetik yapısı değişmemiş tek canlı türüdür. Mikroskop ile incelendiğinde Spirulina iplik, spiral şeklinde iken , Chlorella dairesel şeklindedir.

Tüm dünyada, bilim adamları tarafından, Spirulina & Chlorella, "İlahi Mucize", "Asrın Gıdası", "Süper Besin", "Mucize Besin olarak adlandırılmaktadır.

Spirulina & Chlorella'yı, ister vücudunuza sürün, isterseniz yiyin...

NASA, Astronotlara besin tableti yapılması amacı ile, Alabama Üniversitesine Spirulina & Chlorella ile ilgili yaptırdığı bilimsel çalışmalar sonucunda, NASA ve ESA tarafından Astronot besini olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Dünya sağlık örgütü (WHO), Amerikan Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ( FAO) Spirulina yı, her yaş gurubu için en güvenli gıdaların başında geldiğini kabul etmiştir.

Birleşmiş Milletler - Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 1974 yılında; "Geleceğin en iyi gıdası»

ABD Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA) 1981 yılında; "En iyi besin takviyesi»

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 1993 yılında; "En iyi doğal besin"

Spirulina, çok eski çağlardan itibaren kullanılan bir besindir. (MÖ 500) yıllarında Kanem İmparatorluğu, (MS.300-1500) arasında, Maya'lar, Aztek'ler tarafından besin olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Spirulina ve Chlorellla birbirine çok yakın ikiz kardeş olan deniz yosunu türleridir. % 90 oranda içeriği ve insana faydası aynı olmak ile beraber, chlorella daha yaşı ilerlemiş insanlarda tüketilmesi önerilir iken, spirulina çocuk, genç ve orta yaşlardaki insanlar tarafından tüketilmesi önerilir. Burada şunu söylemek asla yanlış olmayacaktır. Spirulina ve Chlorella her yaş gurubu için de çok rahatlıkla kullanılabilecek mucizevi iki besindir.

Chlorella'nın,içerisindeki klorofil oranı, Spiruluna'ya göre daha fazladır. Ayrıca Chlorella ileriki yaşlarda daha sık görülen saç beyazlaşmasını daha yüksek oranda önler. İçerisindeki oksijen miktarı çok fazla olduğundan, ileri yaşlardaki insanlarda kan ve hücrelerinde daha fazla oksijene ihtiyaç duyulmasından dolayı, bu eksiği tamamlamaya daha fazla yardımcı olur ve yaşlandırmayı daha fazla geciktirir.